Manikür Nasıl Yapılır?
Hassas Manikür ve Pedikür Uygulamaları:

Günlük işlerin yoruculuğu, soğuk ve sıcak etkenleri, sürekli çalışmak vs. gibi şeyler ellerin her zamankinden daha bakımsız gözükmesine neden olabilir. Kadınların en çok dikkat ettiği konuların başında tırnakları geldiğinden, buranın bakımsız gözükmesi onları sürekli üzecek bir ayrıntı haline gelir. Bu bakımdan tırnakların daha güzel ve düzgün gözükmesi için, manikür ve pedikür uygulamaları yapılır. Özellikle yazın plaj yerlerinde mutlaka doğru manikür ve pedikür uygulamalarının yapımına ihtiyaç vardır. Denizin ve güneşin etkisiyle de tırnaklar için bakıma daha erken zamanlarda ihtiyaç olacaktır. Bu tarz durumlarda hassas manikür gibi işlemlerin başlatılması sağlanabilir. Tırnakların eski görüntüsünün ortadan kalkmasına ve daha normal gözükmesini sağlayacak bu işlem sonrasında, tırnaklar her mevsim için daha uygun bir hale getirilmiş olacaktır.

Manikür Sırasında Yapılmaması Gerekenler:

Manikürde dikkat edilecek şeyleri önemsememeniz halinde  bu işlemin başarılı sonuçlarıyla karşılaşmanız maalesef mümkün değildir.  Bu yüzden manikür sırasında güzellik merkezlerinde bu tarz şeylerin yapılmamasına aşırı şekilde dikkat etmelisiniz. Güzellik merkezleri herkesin uğrak noktası haline geldiği için, burada kullanılan malzemeler kaliteli yerler haricinde mikroplu bir yapıya sahip olabilir. Buna dikkat etmeyen güzellik merkezleri, insanların bu işlemi almaları sırasında farkında olmadan pek çok enfeksiyona neden olacak şeyleri, el ve ayak bölgesine bulaştırmaktadır. Özellikle pedikür yapmak için kullanılan ayak banyosu doğru şekilde kullanılmadığında pek çok mantar sorununun başlamasına neden olabilir. Bu yüzden ayak banyosunu yaptırırken, bazı özellikleri kullanmak istemeyerek daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Örneğin kabarcıkların çalışmasını istememeniz bu sorunları ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda manikür sırasında çok önemli detaylardan biri olan kütikül kesimine de dikkat etmeniz gerekir. Eğer bu bölgenin kesimi yeterince özenli şekilde yapılmazsa, çok ciddi problemleri de peşinde getirecektir. Ayak tırnakları düz bir şekilde kesilerek, doğru bir kesim sağlanmalıdır. Oval ayak tırnağı kesimleri yanlış bir kesim şekli olduğundan, sorun yaşamanızı mümkün hale getirir. Manikür  işlemi sırasında da bu işleme dikkat etmeniz tırnaklarınızın  daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Manikür yaptırmak için kaliteli yerleri tercih etmeniz steril olmayan manikür malzemelerinden de korunmanızı sağlayacaktır. Bu yerler her kişi için farklı malzemeyi kullanarak, sizlerin daha steril bir şekilde manikür ve pedikür işlemlerinizi yapmakta olan yerler olacaklardır.

Püf Noktalar


Tabi bu uygulamaların daha iyi şekilde ortaya çıkmasına olanak sağlayan bazı durumlarda bulunur. Bunları yapmaya çalışarak manikür ve pedikür uygulamalarının gücüne güç katacak etkileyici görünümler elde edebilirsiniz. Pedikür yapılışı sırasında her zamankinden daha iyi sonuçlar görmek isteyen kişiler, sadece tırnaklarıyla değil tüm ayak bölgesiyle doğrudan ilgilenmelidir. Özellikle ayak bölgesinin güzelliğinin ortaya çıkmasına en çok engel noktalardan biri nasırlardır. Nasırlı ayaklara her ne kadar pedikür yapılmış olunsa da, nasırlar tüm estetik görüntüyü anında gölgeleyecek bir yapıdadır. Bu yüzden tırnakların yanında ayakların da bu sorundan kurtulması için çalışmalara başlanmalıdır. Nasırlı olan bölge ılık suda bekletilerek, bu sürenin sonunda bitkisel yağlar kullanılarak masaj yapılır. Daha sonra bir ponza taşının yardımıyla cildin bu nasırlı görüntüsünden arınması sağlanır. Bu işlemi yaptıktan sonra sertleşmiş olan cildinize vazelin sürerek, sert hissiyatından kurtulabilirsiniz. Bu işlemin geçerliliği koruması için, sürekli olarak her hafta tekrarlamaya devam etmelisiniz. Böylelikle en önemli ayak sorunlarının birinden böylelikle kurtulmuş olacaksınız.

Manikür yapımı sırasında bakım kremlerini kullanmayı tercih edebilir ve ellerinizin daha yumuşak bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle manikür öncesi ve sonrasında ellerinizin her zamankinden daha iyi bir görünüm içinde olacaktır.            Yine manikür sırasında terlemelerin önüne geçmek için, soğuk su kullanabilir ve bu şekilde manikürün bitirilmesini daha kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Ayrıca manikür sırasında kullanılacak limonda  manikürün zor tarafını tamamen ortadan kaldırırken, bu işlemin daha kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlar. Ayrıca elleriniz limondan sonra her zamankinden daha yumuşak ve canlı gözükecektir.

öklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kılların kalınlığı, yoğunluğu ve rengi her vücutta ve vücudun her bölgesinde farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Genellikle yüz bölgesinde 8- 10 seans, vücut bölgesinde 6-8 seans sürmektedir.

error: Content is protected !!
Open chat
Whatsapp