Leke Bakımı
Leke bakımları sağlıksız salgılanan melaninin (cilde rengini veren salgı) yol açtığı koyu renk lekelerden arındırılıp cidin çok daha homojen bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bakımlardır. Bakım sonunda ciltte güçü bir anti-oksidan koruma sağlanmış olur.

Leke Bakımları; Her cilt tipine , her mevsim uygulanabilen aydınlanma ve anti-aging bakımı Soyucu etkisi yok denecek kadar az olduğundan dolayı her mevsim ve her cilt tipinde uygulanabilir. Uygulama sonrası kişiyi günlük yaşamından uzak tutmaz. Cilt lekeleri , derinin rengini oluşturan pigment (melanin) miktarının aşırı artmasından kaynaklanır. Enzim peeling melanin oluşmasını sağlayan trisonaz enzimini baskılayarak lekede etki sağlanır Bu enzimin baskılanması ile lekeli bölgelerde melanin oluşumu azalıyor ve renk açılıyor
Hangi Cilt Tiplerine Uygulanır?

Güneş kaynaklı lekelenmeler

Hormonal kaynaklı lekelenmeler

Gebelik lekeleri (Melazma )

Yaşlılık lekeleri (Lentigolar)

Akne lekeleri

Kesin sonuç alabilir miyim?

Cilt tipi ve uygulanan yönteme göre sonuçlar değişebilir. Lekelerin temizlenme oranı %75-90 civarındadır. 

Yüzeyel yerleşimli lekeler Bakım sonrası tamamen temizlenir.

Tüm vücut bölgelerinde lazer leke bakımı iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle ellerde ve yüzdeki kozmetik soruna yol açan güneş ve yaşlılık lekeleri çok başarılı bir şekilde bakımları yapılmaktadır.

Koyu renkli güneş lekelerinin bakımı daha kolaydır. Birkaç seansta tamamına yakın olarak silinebilirler.

Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir. Bu nedenle yüzeysel lekeler (çiller, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri gibi) genellikle 2-3 seansta bakım edilirler. Ancak daha derine uzanan lekeler 3-4 seansta bakım yapılır. Ortalama seans sayısı 2-4 dür. Seans aralıkları 2-4 haftadır.

error: Content is protected !!
Open chat
Whatsapp